Partnerzy i Dostawcy

Działalność firmy Greenyard Mycoculture Poland opiera się na współpracy
z dostawcami grzybni o światowej renomie.

EUROMYCEL to francuska firma produkującym grzybnię, którego właścicielem jest Grupa Bonduelle. EUROMYCEL posiada cały łańcuch produkcji pieczarki od grzybni, przez kompostownię, pieczarkarnię oraz zakłady przetwórcze. Najlepszą rasą uprawianą przez firmę na rynek świeży jest Euromycel E-58. Rasa ta pozwala producentom pieczarek na uzyskanie odpowiedniej ilości owocników o najwyższej jakości.

SPYRA – polski wytwórca grzybni pieczarek, który stawia na kontrolę jakości i procesów na każdym etapie produkcji. SPYRA posiada własne, innowacyjne laboratorium, w którym pracuje nad nowymi rasami grzybni pieczarki.

ITALSPAWN – Firma ITALSPAWN została utworzona przez Valentino Sartora w 1977 roku jako pierwsze laboratorium grzybni we Włoszech. Produkty ITALSPAWN są sprzedawane w ponad 20 krajach za pośrednictwem dystrybutorów, w tym w Polsce, Holandii, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie, w Serbii, Korei. W Polsce przedstawicielem ITALSPAWN jest firma PIECZARA.

AMYCEL jest koncernem o światowym zasięgu,  a jego korzenie wywodzą się z USA.  Na  amerykańskim rynku grzybów uprawnych firma ta posiada absolutnie wiodącą pozycję. AMYCEL prowadzi kompleksowe badania rozwojowe i biotechnologiczne na rzecz szeroko pojętej branży grzybowej. Zakres produkcji obejmuje grzybnie, dokarmiacze, podłoża i grzyby. Firma posiada własną sieć dystrybucji tych produktów. W  Europie AMYCEL uruchomił w 2014 r., po rozbudowie i modernizacji, nowoczesną wytwórnię  grzybni  (Francja – Vendome), dysponuje również dwoma centrami handlowymi – we Francji i Holandii oraz  przedstawicielami handlowymi w wielu krajach Europy.

SYLVAN – firma powstała w latach 40-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Od lat 90-tych obecna w Europie Zachodniej, na początku poprzez export grzybni głównie do Irlandii i Holandii. Kolejne etapy rozwoju firmy to zakup firmy SOMYCEL i budowa kilku zakładów produkcyjnych min. w Holandii i na Węgrzech.